Kody kreskowe

Czym są kody kreskowe i do czego są używane?

Podstawowym narzędziem do personalizacji są etykiety samoprzylepne z kodami kreskowymi.

Jako najbardziej popularny nośnik danych kody kreskowe maja swoje zastosowanie w wielu branżach. W logistyce, w przemyśle, w jednostkach handlowych służą do identyfikacji wyrobów gotowych, surowców, czy półproduktów. Umieszczony na produkcie pozwala na łatwą organizację i kontrolę stanów magazynowych.

Na jakim surowcu drukujemy kody kreskowe?

Najczęstszym wyborem jest specjalny papier logistyczny z klejem permanentnym. Odpowiednio dobrany klej jest bardzo ważny aspekt w etykiecie samoprzylepnej przede wszystkim dlatego, że etykietę nakleja się na wszelkiego rodzaju podłoża: od płaskich i śliskich do mocno porowatych. Pozwala on umieścić etykietę niemal na każdym produkcie, uzupełniając tym samym właściwe opakowanie o dodatkowy kod kreskowy. Wybór ten z pewnością pozwoli zadowolić każdego klienta. 

Jakiego rodzaju kody kreskowe drukujemy? 

Najczęściej realizujemy zlecenia używając kodów jednowymiarowych takich jak EANCode128Code39ITF 2/5, a także dwuwymiarowych, np. QR Code. Oprócz tego, na Państwa życzenie możemy  skontrolować czytelność kodu za pomocą specjalnych weryfikatorów zgodnie z normą ISO 15416:2000 lub ze standardem GS1.

Kod kreskowy ze zmienną numeracją na papierze samoprzylepnym.Kod kreskowy na papierze samoprzylepny⇒ Wybierz tutaj aby dokonać wyceny ⇐

 

Jeżeli potrzebujesz specjalistycznego rozwiązania np.: etykiet laminowanych odpornych na rozpuszczalniki, bądź materiału długowiecznego (np.: tabliczki znamionowe), albo chcesz oznaczyć regały magazynowe: skontaktuj się z nami pod adresem labelco@labelco.pl