FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów

Jakie produkty oferujecie poprzez stronę www.labelco.pl?

Poprzez naszą stronę internetową można wycenić oraz zlecić wydruk etykiet samoprzylepnych używanych do oznaczania własnych produktów. Klient ma możliwość wyboru jednego z kilku popularnych samoprzylepnych materiałów etykietowych, dostosowania rozmiaru i kształtu finalnej etykiety oraz doboru sposobu wykończenia etykiety (np. lakier błyszczący, lakier matowy, laminat). Etykiety te zostaną wydrukowane na podstawie przesłanych przez klienta plików i dostarczone w postaci rolki, co ułatwia ich odklejanie od podłoża oraz aplikację na produkt. Dodatkowo klient przed finalnym zamówieniem może otrzymać próbki dostępnych materiałów lub nawet zamówić próbny wydruk kilku sztuk swoich własnych projektów, tak aby ocenić ich jakość.

W jakiej technologii drukujecie etykiety?

Etykiety, które są dostępne przez naszą stronę internetową oferowane są w technologii cyfrowego druku laserowego przy użyciu suchego toneru. Nazwa ta brzmi może dosyć skomplikowanie, ale jest zbliżona do druku na bardzo dużej kolorowej drukarce laserowej, takiej jaką możesz spotkać w każdym biurze. Różnica polega na tym, że nasze urządzenia mają ponad 3 metry wysokości, 10 metrów długości i drukują na ciągłej wstędze materiału samoprzylepnego. Dodatkowo, drukujemy przy pomocy 5 kolorów: cyjan, magenta, żółty, czarny – co pozwala nam na uzyskanie kombinacji prawie wszystkich kolorów, oraz czasami używamy koloru białego – co jest ważne przy druku na foliach przeźroczystych albo metalizowanych. Po wydruku nasze etykiety zabezpieczamy lakierami bądź laminatem, tak aby były odporne na wilgoć bądź zadrapania np.: w transporcie.

Co z ekologią i bezpieczeństwem etykietowanej żywności?

Jesteśmy bardzo eko! Nasze maszyny nie emitują do środowiska żadnych szkodliwych gazów, czy odpadów. A wody używamy jedynie do przygotowania porannej kawy! Materiał używany do produkcji etykiet w postaci papieru czy folii samoprzylepnej, posiada międzynarodowe certyfikaty ISEGA oraz FDA i może być przeznaczony do pośredniego i bezpośredniego kontaktu z żywnością, nie zawiera żadnych metali ciężkich i jest zgodny z europejskimi dyrektywami RoHS oraz REACH. To samo dotyczy tonerów, których używamy do zadruku, oraz innych komponentów. Papier wykorzystywany do produkcji posiada certyfikaty zrównoważonej gospodarki leśnej FSC lub PEFC, a wszystkie generowane przez nas odpady produkcyjne poddawane są recyklingowi. Jeśli nie skojarzyłeś wszystkich nazw i skrótów które przytoczyliśmy powyżej, to po prostu nam zaufaj: jesteśmy bardzo eko i mamy na to odpowiednie papiery 🙂

Czy mogę przenieść do Was etykiety, które drukowałem w innej drukarni?

Ależ oczywiście! Ale musisz pamiętać, że każda drukarnia drukuje w innej technologii, używa różnych papierów i różnych farb. Jeśli etykieta, którą drukowałeś wcześniej ma być przez nas odwzorowana kolorystycznie: oczekujemy, że prześlesz nam 1-2 sztuki poprzednich etykiet, abyśmy mogli się do nich dopasować podczas wydruku. Pamiętaj również, że pomimo zaszytych w plikach graficznych informacji o kolorach wg wzorników Pantone, RAL, HKS itd, my będziemy je wszystkie drukować wg palety CMYK, co oznacza, że nie zawsze wiernie możemy odwzorować wszystkie barwy. Jeśli masz jakieś wątpliwości: skonsultuj się z nami przed zamówieniem, albo zleć nam bezpłatny wydruk próbny.

Jak przygotować i przesłać pliki do druku?

Pliki do druku możesz przesłać podczas składania zamówienia (jako załącznik do zamówienia), jak również bezpośrednio mailem na adres ……. już po złożonym zamówieniu. O szczegółach i wymaganiach dotyczących przygotowania plików możesz przeczytać <<tutaj>>

Jak wygląda proces składania zamówienia?

Przede wszystkim użyj naszego kalkulatora na stronie głównej: wybierz interesujący Cię rozmiar i kształt etykiety, surowiec do druku oraz oczekiwany nakład. Pamiętaj, że ze względów technologicznych dopuszczamy podczas produkcji odstępstwo ±10% nakładu, więc jeśli potrzebujesz dokładną ilość etykiet sugerujemy abyś zamówił kilkadziesiąt sztuk więcej, gdyż ponowny dodruk brakującej ilości może być znacznie droższy. Podczas składania zamówienia, możesz dołączyć plik graficzny, oraz dokonać płatności za zamówienie. Możesz te czynności wykonać również później, po otrzymaniu potwierdzenia zamówienia.

Gdy otrzymamy od Ciebie plik graficzny w formie nadającej się do edycji, nasi graficy sprawdzą jego jakość oraz zgodność z zamówieniem. Jeśli wszystko będzie w porządku, odeślemy do Ciebie naszą wizualizację wydruku z prośbą o akceptację. Musisz wtedy sprawdzić ponownie, czy podczas obróbki pliku, nie zginęły żadne elementy na projekcie oraz czy teksty są czytelne i bezbłędne. Jeśli otrzymamy Twoją akceptacje przystąpimy do druku. Wtedy też będziemy oczekiwać na Twoją płatność jeśli nie dokonałeś jej wcześniej. Pamiętaj, że wysyłani Ci w pełni spersonalizowany produkt, którego nie możemy sprzedać nikomu innemu, w związku z czym nie wysyłamy zamówień za pobraniem, ani z odroczonym terminem płatności. W ciągu kilku dni w ustalonym wcześniej terminie otrzymasz od nas paczkę z gotowymi etykietami nawiniętymi na roli. Jeśli nasz produkt nie spełni Twoich oczekiwań daj nam znać w przeciągu 14 dni, abyśmy mogli podjąć odpowiednie działania. Pamiętaj, że nie akceptujemy zwrotów oraz nie masz możliwości odstąpienia od umowy nawet na podstawie Ustawy o prawach konsumenta (zobacz Art 38 Ustawy). Postawą jakichkolwiek roszczeń mogą być jedynie ukryte wady towaru, których nie mogliśmy zauważyć podczas naszej kontroli jakości.

Przez jaki czas i w jakich warunkach mogę używać Waszych etykiet?

Jeśli pytasz o czas i warunki użytkowania naszych etykiet, to ten okres musimy podzielić na dwie części:

Przechowywanie: zalecamy aby etykiety przechowywać w oryginalnym opakowaniu w zamkniętym pomieszczeniu w temperaturze pokojowej: idealne warunki to 20 stopni Celsjusza oraz 50% wilgotności względnej. Nic się etykietom nie stanie, jeśli warunki będą trochę inne, ale na pewno nie trzymaj ich w zamrażarce albo na parapecie w nasłonecznionym pokoju.

Etykietowanie i użytkowanie: etykiety powinieneś naklejać w temperaturze > 0 stopni, produkt również powinien mieć powyżej 0 stopni, więc jeśli chcesz oznaczać np.: produkty spożywcze, które będą musiały być później schłodzone lub zmrożone musisz to zrobić przed obniżeniem ich temperatury. Jeśli produkt pozostanie dalej w tej samej temperaturze to nie musisz się przejmować tymi zastrzeżeniami. Pamiętaj, nasze kleje uzyskują pełną przyczepność po 24h, więc jeśli chcesz usunąć etykietę musisz to zrobić jak najszybciej. Po tym czasie wszelkie nierówności lub powietrze które pozostało pod etykietą, zostanie przez nią zaabsorbowane.

Nadruk na naszych etykietach jest światłotrwały więc nie wyblaknie nawet po kilku latach, a jeśli wybierzesz jako materiał etykietowy folię zamiast papieru, możesz być pewien jej odporności na warunki atmosferyczne czy wilgoć przez bardzo długi okres.

Co więcej, dajemy gwarancję na prawidłowe funkcjonowanie naszej etykiety przez okres dwóch lat, pod warunkiem przestrzegania powyższych zasad.

Nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie ?

Skontaktuj się z nami
+71 728 18 00