Co to jest wykrojnik?

Czym jest wykrojnik do etykiet samoprzylepnych?

Z każdym dniem projektanci tworzą nowe kształty opakowań szklanych, papierowych czy też plastikowych. Wydaje się, że pomysłom nie ma końca, dlatego branża drukarska musi podążać na równo wraz z nowymi pomysłami projektantów. Ważnym aspektem jest dopasowanie kształtu oraz materiału i wykonania etykiety samoprzylepnej do nowych opakowań.

Wykrojniki używane do sztancowania etykiet mają formę blachy, na której umieszczone są noże tnące lub perforujące. Następnie wykrojnik mocujemy na cylinder magnetyczny, który tym samym jest gotowy do pracy.

Wykrojniki do etykiet

Etykiety, na których umieszczamy informacje o produkcie muszą być dopasowane idealnie swym kształtem do miejsca docelowego przyklejenia.

Jak by to wyglądało kiedy brzegi etykiety byłyby za duże lub za małe? Z pewnością nie spełniałyby prawidłowo swojej roli. Kiedy są za duże – odklejają się bardzo szybko, przeszkadzają w pakowaniu i w logistyce, za małe – nie zmieszczą wszystkich informacji, które powinny się na niej znaleźć. Moglibyśmy znaleźć wiele przykładów z problemami niedopasowanych etykiet, dlatego tak bardzo ważna jest wielkość etykiety w produkcji, logistyce i w końcowym wyglądzie naszego produktu.

Jakiego wykrojnika potrzebuję?

Jaki on by nie był – mamy je wszystkie.? W naszej pokaźnej bazie znajduje się aż ponad dwa tysiące wykrojników wykonanych z bardzo wytrzymałych i atestowanych surowców. W razie problemów służymy pomocą w doborze kształtu i wielkości etykiety samoprzylepnej do projektu lub opakowania. Jeśli go nie posiadasz – nasi graficy pomogą przy projektowaniu idealnej etykiety.

Obejrzyj nasze świąteczne naklejki samoprzylepne wykonane z użyciem niestandardowego wykrojnika.

wykrojnik do etykiet na roliwykrojnik do etykiet na roli